Оцените полезность документа:
   
 
          ПАСТАНОВА САВЕТА МIНIСТРАЎ РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ
                        22 мая 2001 г. № 729
 
АБ УЗНАГАРОДЖАННI ГАНАРОВАЙ ГРАМАТАЙ САВЕТА
МIНIСТРАЎ РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ НЕКАТОРЫХ РАБОТНIКАЎ
БЕЛАРУСКАГА ДЗЯРЖАЎНАГА ЭНЕРГЕТЫЧНАГА КАНЦЭРНА
 
     Савет Мiнiстраў Рэспублiкi Беларусь пастанаўляе:
     За шматгадовую плённую працу,  вялiкi асабiсты ўклад у развiццё
i  ўдасканаленне  Беларускай  энергетычнай  сiстэмы  i  ў  сувязi  з
70-годдзем з дня  яе  заснавання  ўзнагародзiць  Ганаровай  граматай
Савета    Мiнiстраў   Рэспублiкi   Беларусь   наступных   работнiкаў
Беларускага дзяржаўнага энергетычнага канцэрна:
 
Аляшкевiча              - iзалiроўшчыка на тэрмаiзаляцыi
Станiслава Пятровiча      закрытага акцыянернага таварыства
                          "Энергацеплаiзаляцыя"
 
Асеева                  - намеснiка галоўнага iнжынера адкрытага
Анатолiя Iванавiча        акцыянернага таварыства "Светлагорскi
                          завод жалезабетонных вырабаў i
                          канструкцый"
 
Бубневiча               - намеснiка галоўнага iнжынера па рамонту
Яўгена Мiхайлавiча        абсталявання Гомельскай ЦЭЦ-2
                          гомельскага рэспублiканскага унiтарнага
                          прадпрыемства электраэнергетыкi
                          "Гомельэнерга"
 
Другакова               - электраманцёра па рамонту апаратуры
Анатолiя Мацвеевiча       рэлейнай абароны i аўтаматыкi Магiлёўскiх
                          электрычных сетак магiлёўскага
                          рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
                          электраэнергетыкi "Магiлёўэнерга"
 
Зiнкевiча               - старшага машынiста котлатурбiннага цэха
Пятра Iванавiча           Лукомльскай ДРЭС вiцебскага
                          рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
                          электраэнергетыкi "Вiцебскэнерга"
 
Казлоўскага             - намеснiка генеральнага дырэктара па
Аркадзiя Мiкалаевiча      эканомiцы вiцебскага рэспублiканскага
                          унiтарнага прадпрыемства электраэнергетыкi
                          "Вiцебскэнерга"
 
Казмерчука              - начальнiка котлатурбiннага цэха
Вiктара Антонавiча        Светлагорскай ЦЭЦ гомельскага
                          рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
                          электраэнергетыкi "Гомельэнерга"
 
Краўчанку               - намеснiка начальнiка цэха цеплавой
Аляксандра Вiктаравiча    аўтаматыкi i вымярэнняў Бярозаўскай ДРЭС
                          брэсцкага рэспублiканскага унiтарнага
                          прадпрыемства электраэнергетыкi
                          "Брэстэнерга"
 
Кулiка                  - электраслесара па рамонту абсталявання
Вячаслава Пiлiпавiча      размеркавальных устройстваў Мiнскiх
                          кабельных сетак мiнскага рэспублiканскага
                          унiтарнага прадпрыемства электраэнергетыкi
                          "Мiнскэнерга"
 
Кулькова                - начальнiка турбiннага ўчастка адкрытага
Эрнста Iванавiча          акцыянернага таварыства
                          "Белэнергарамналадка"
 
Кунцэвiча               - машынiста аўтамабiльнага крана
Сяргея Уладзiмiравiча     механiзаванай калоны № 85
                          будаўнiча-мантажнага рэспублiканскага
                          унiтарнага прадпрыемства
                          "Захадэлектрасеткабуд"
 
Кургана                 - начальнiка Столiнскага раёна электрасетак
Уладзiмiра Васiльевiча    брэсцкага рэспублiканскага унiтарнага
                          прадпрыемства электраэнергетыкi
                          "Брэстэнерга"
 
Лабана                  - дырэктара Лiдскiх электрычных сетак
Пятра Пятровiча           гродзенскага рэспублiканскага унiтарнага
                          прадпрыемства электраэнергетыкi
                          "Гроднаэнерга"
 
Лазоўскага              - дырэктара Магiлёўскай ЦЭЦ-2 магiлёўскага
Васiлiя Фёдаравiча        рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
                          электраэнергетыкi "Магiлёўэнерга"
 
Лясоту                  - электраслесара па рамонту абсталявання
Iвана Яцкавiча            размеркавальных устройстваў Ваўкавыскiх
                          электрычных сетак гродзенскага
                          рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
                          электраэнергетыкi "Гроднаэнерга"
 
Малюцiна                - дырэктара фiлiяла "Белэнергавысотспецбуд"
Валянцiна Сяргеевiча      адкрытага акцыянернага таварыства
                          "Белэнергабуд"
 
Маскаленку              - аператара цеплавога пункта кацельнай
Мiхаiла Сяргеевiча        Гомельскiх цеплавых сетак гомельскага
                          рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
                          электраэнергетыкi "Гомельэнерга"
 
Маханава                - вядучага iнжынера-канструктара
Леанiда Юр'евiча          Рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
                          электраэнергетыкi "Вiцебскi
                          вопытна-эксперыментальны завод"
 
Мiрца                   - галоўнага iнжынера механiзаванай калоны
Iвана Iосiфавiча          № 87 будаўнiча-мантажнага рэспублiканскага
                          унiтарнага прадпрыемства
                          "Захадэлектрасеткабуд"
 
Няхая                   - дырэктара Мiнскай ЦЭЦ-4 мiнскага
Уладзiмiра                рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
Уладзiмiравiча            электраэнергетыкi "Мiнскэнерга"
 
Пацукевiча              - слесара па абслугоўванню цеплавых сетак
Канстанцiна Мiкалаевiча   Пiнскiх цеплавых сетак брэсцкага
                          рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
                          электраэнергетыкi "Брэстэнерга"
 
Пiшчанку                - iзалiроўшчыка на тэрмаiзаляцыi Мiнскага
Мiхаiла Васiльевiча       аб'яднанага ўчастка вытворчага
                          рэспублiканскага унiтарнага прадпрыемства
                          "Белэнергазасцярога"
 
Пруднiкава              - старшага майстра па рамонту кацельнага
Пiлiпа Iванавiча          абсталявання Магiлёўскiх цеплавых сетак
                          магiлёўскага рэспублiканскага унiтарнага
                          прадпрыемства электраэнергетыкi
                          "Магiлёўэнерга"
 
Пятроўскага             - галоўнага iнжынера Глыбоцкiх электрычных
Валянцiна                 сетак вiцебскага рэспублiканскага
Уладзiмiравiча            унiтарнага прадпрыемства электраэнергетыкi
                          "Вiцебскэнерга"
 
Тумашэўскага            - слесара па рамонту парагазатурбiннага
Пятра Бранiслававiча      абсталявання адкрытага акцыянернага
                          таварыства "Белэнергарамналадка"
 
Цыбульскага             - галоўнага механiка ўпраўлення будаўнiцтва
Пятра Уладзiмiравiча      Мiнскай ЦЭЦ-5 адкрытага акцыянернага
                          таварыства "Белэнергабуд"
 
Шчыгельскага            - дыспетчара Гродзенскiх цеплавых сетак
Андрэя Пятровiча          гродзенскага рэспублiканскага унiтарнага
                          прадпрыемства электраэнергетыкi
                          "Гроднаэнерга"
 
Прэм'ер-мiнiстр Рэспублiкi Беларусь                        У.ЯРМОШЫН